Jak poprawić swój projekt balkonu?

Choć większość ludzi myśli o projekcie balkonu jako neutralnym, istnieją pewne wspaniałe sposoby na włączenie koloru, tekstury i wzorów do swojego balkonu. Wypróbuj schemat kolorów podstawowych, poduszki dekoracyjne i wzorzyste płytki. Neutralna paleta kolorów może również dobrze działać w nowoczesnym balkonie. Współczesny balkon Studio Enss wykorzystuje podstawowe kolory do swojego projektu, ale dodaje teksturę i kolor z dekoracyjnymi poduszkami.

Balkony wspornikowe

Balkony wspornikowe są popularnym stylem balkonu i często są wybierane przez architektów i projektantów. Mają one jednak pewne wady. Jedną z nich jest to, że nie są zbyt wytrzymałe i balkon może się zawalić pod własnym ciężarem, zwłaszcza jeśli jest pełen ludzi. Na szczęście inżynierowie wymyślili prosty sposób na sprawdzenie, czy balkon wytrzyma swój ciężar. Polega to na przeprowadzeniu testów z użyciem worków z piaskiem.

Metal

Można wybierać spośród kilku różnych rodzajów metalowych balustrad balkonowych, z których każda może być zaprojektowana na zamówienie, aby pasowała do Twojego stylu i gustu. Istnieją również dekoracyjne balustrady, które posiadają wzory kwiatowe. Kwiaty są jednymi z najbardziej estetycznych rzeczy na naszej planecie. Oprócz przynoszenia koloru do swojego balkonu, kwiaty mogą również przyciągać motyle.

Beton

Betonowy balkon wymaga specjalnej opieki i konserwacji, aby utrzymać jego integralność i bezpieczeństwo. Lokalizacja Twojego balkonu jest ważnym czynnikiem w określeniu sposobu jego konserwacji. Jeśli znajduje się on w pobliżu morza, to musisz wziąć pod uwagę ilość dwutlenku węgla emitowanego przez otaczające go powietrze. Jeśli znajduje się w miejscu, gdzie panuje duży ruch uliczny, to trzeba szczególnie zadbać o ochronę balkonu przed korozją i uszkodzeniem przez wodę.

Drewno

Budowa balkonu z drewna może być wykonana wieloma metodami. Jednym z najbardziej opłacalnych sposobów jest wykorzystanie słupków do podparcia balkonu. Słupki są mniej podatne na uszkodzenia atmosferyczne i można je doposażyć w istniejący budynek. Inną opcją jest instalacja systemu przykręcanego. Ta metoda jest szczególnie przydatna w przypadku mniejszych projektów balkonów i nie stanowi żadnych fizycznych przeszkód.

Rośliny

Jeśli chcesz poprawić projekt balkonu, rozważ zainstalowanie kilku roślin. Można je łatwo przenieść z jednego miejsca na drugie i są niedrogie w utrzymaniu. Upewnij się, że wybierzesz rośliny, które będą się dobrze sprawować w każdym zakątku balkonu, a także te, które będą się zmieniać sezonowo.

Pokój open-concept

Projekt balkonu open-concept może dodać poczucie prywatności i przestrzeni do Twojego domu. Używając szklanych ścian od podłogi do sufitu, możesz stworzyć przestrzeń, która jest oddzielona od reszty domu, a jednocześnie czuje się jak przedłużenie Twojej sypialni. Alternatywnie, jeśli szukasz więcej prywatności, możesz użyć rolet zewnętrznych i ekranów z włókna szklanego, aby zamknąć przestrzeń na stałe.

Planter wall

Planter ścienny to praktyczny i piękny sposób na dodanie zieleni do małego balkonu. Plantatory ścienne są dostępne w różnych materiałach i są łatwe w montażu. Plantatory ścienne DIY mogą być wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak stare ramy drzwi, wiadra i drewniane palety. Jeden właściciel balkonu zrobił sadzarkę z kilku małych pojemników, malując je w różnych kolorach i wieszając na ścianie. Inną metodą jest przymocowanie wiszącej donicy do ściany bez użycia ramy.

Privacy screen

Jeśli budujesz ekran prywatności na balkonie, masz kilka różnych opcji. Typ, który wybierzesz, powinien zależeć od wielkości balkonu, dziedzińca lub podwórka. Duży dziedziniec lub patio może wymagać dużej ściany, podczas gdy mniejszy balkon może być ekranowany za pomocą prostego arkusza.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *