Jak zaprojektować ogród?

Przy planowaniu ogrodu trzeba wiedzieć kilka rzeczy. Na przykład rośliny kwitnące potrzebują określonych warunków świetlnych, wilgotności i gleby, aby mogły prawidłowo rosnąć. Nieodpowiednie warunki w jednym z tych trzech obszarów mogą negatywnie wpłynąć na ich wzrost. Najlepiej stworzyć obszar, który sprzyja wszystkim trzem czynnikom.

Używanie narzędzia do projektowania wizualnego

Narzędzia do projektowania wizualnego są pomocne, gdy planujesz przeprojektowanie ogrodu. Są one łatwym sposobem, aby zobaczyć swoje pomysły na projekt ogrodu przed rozpoczęciem rzeczywistego procesu budowy. Korzystanie z narzędzia do projektowania może pomóc w wizualizacji dokładnego układu i wielkości ogrodu, w tym jego topografii i ścian granicznych.

Jednym z popularnych narzędzi do projektowania wizualnego jest aplikacja iScape. Pozwala ona wybrać przestrzeń i zobaczyć, co będzie wyglądać najlepiej. Możesz zmienić kształt ziemi, dodać obraz swojego domu i wybrać różne elementy do ogrodu. Pozwala również na dodanie niestandardowych funkcji do ogrodu, takich jak ścieżki i filary.

Tworzenie rysunku skali

Pierwszym krokiem w tworzeniu rysunku skali podczas projektowania ogrodu jest ustalenie granic działki. Następnie należy zdecydować o dokładnym rozmieszczeniu innych elementów na działce. Zanotuj te punkty na papierze graficznym. Następnie można rozpocząć pomiar innych elementów w stosunku do tych punktów. Zazwyczaj ogród będzie projektowany z wykorzystaniem skali od 1:50 do 1:100.

Kolejnym krokiem w tworzeniu rysunku w skali jest zmierzenie swojego ogrodu. Pozwoli to na dokonanie dokładnych pomiarów i oszacowań materiałów i roślin. Pozwoli to również zaplanować układ i projekt ogrodu.

Wybór roślin

Wybór roślin do ogrodu jest ważną częścią kształtowania krajobrazu. W grę wchodzi kilka czynników, w tym rozmiar, kolor i łatwość pielęgnacji. Ponadto należy pamiętać o środowisku, w którym znajduje się ogród. Na przykład, możesz unikać sadzenia dużego drzewa w pobliżu konstrukcji, ponieważ jego korzenie mogą ją uszkodzić. Jeśli sadzisz mały ogród, szukaj roślin, które nie są zbyt wysokie lub zbyt szerokie.

Kolor jest kluczowym elementem każdego ogrodu i powinien płynąć od przodu do tyłu. Możesz to osiągnąć, używając różnych konkretnych kolorów lub grupy uzupełniających się odcieni. Podczas korzystania z koloru, należy uważać, aby nie przesadzić, zwłaszcza w roślinach, które mają wysoką wartość wizualną. Zbyt często stosowany kolor może stworzyć niezrównoważoną kompozycję.

Tworzenie motywu przewodniego

Temat przewodni może być świetnym sposobem na uporządkowanie ogrodu i nadanie mu charakterystycznego wyglądu. Możesz wybrać temat kolorystyczny lub pójść na temat, który zawiera kilka kolorów. Dzięki temu Twój ogród będzie miał bardzo malarski wygląd. Możesz również stworzyć temat wokół skali rośliny lub tekstury.

Wybór motywu kolorystycznego dla Twojego ogrodu jest ważny ze względu na jego wpływ na nastrój. Korzystanie z psychologii do prowadzenia pomoże Ci wybrać schemat kolorów, który sprawi, że poczujesz się dobrze w swoim ogrodzie. Na przykład, ludzie mają tendencję do reagowania podobnie do kolorów: miękkie pastele są kojące, podczas gdy jasne, odważne kolory są ekscytujące. Podobnie ludzie denerwują się, gdy ich linia wzroku jest zbyt krótka, więc najlepiej stworzyć zamkniętą przestrzeń, która ma widok na odległość.

Przy wyborze schematu kolorów ważne jest, aby pamiętać, że ogród jest przedłużeniem domu. W zależności od tematu, może być najlepiej wybrać schemat kolorów, który uzupełnia architekturę domu. Ponadto, wybrany przez Ciebie schemat kolorów może odzwierciedlać naturalne odczucia. Na przykład, jeśli wybierasz się na temat natury, możesz chcieć włączyć kilka roślin z liśćmi i kwiatami, które przypominają otaczający krajobraz.

Wybór kolorów

Wybór kolorów dla twojego ogrodu jest ważnym krokiem w tworzeniu pięknego środowiska. Różne kolory wprowadzają różne nastroje do przestrzeni zewnętrznej. Ciepłe kolory są żywe i pełne życia, podczas gdy chłodne kolory są kojące i spokojne. Wybierając kolory dla swojego ogrodu, użyj swoich osobistych preferencji, aby Cię poprowadzić. Na przykład, jeśli lubisz odważne czerwienie i zielenie, możesz chcieć iść z czerwonymi kwiatami, podczas gdy spokojny i kojący niebieski może być dobrym wyborem dla relaksującej oazy.

Kolor może zmienić nastrój twojego ogrodu natychmiast, więc ważne jest, aby zdecydować się na nastrój twojego ogrodu przed wyborem kolorów. Ogród o niskim kontraście powinien być relaksujący i uspokajający, natomiast taki, który jest kontrastowy i energiczny powinien być energetyczny. Wybór kolorów może być trudny, ale najważniejsze jest, aby pamiętać, że należy ściśle współpracować z projektantem krajobrazu, aby wymyślić schemat, który wywołuje pożądany nastrój.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *